7. KOLO FLA 2009-2010

27.03.2010 20:15

7. KOLO - Florbalová liga amatérů - 27. 3. 2010

Společnými silami se žolíky za vítězstvím...

Po úspěšném pohárovém turnaji před čtrnácti dny jsme se s velkou chutí těšili na předposlední ligové kolo. Opět nás čekal dvojzápas, tentokrát s Jaroměřskými Jokery a k tomu ostře sledovaný zápas se Spojenými silami, které nám v 5. kole uštědřili porážku 0:2 a zdramatizovali boj o přední místa. Porce pouze tří zápasů sice byla příznivá, ale kvalita soupeřů nevěstila zrovna, že nám oba týmy zadarmo přihrají všech devět bodů, které jsou na tento den pro nás ve hře. V obraně jsme postrádali hned dva důležité základní kameny, a to Jirku Krátošku a Josku Janečka, v útoku chyběl Ondra „Chuck“ Dušek a v letošní sezoně poměrně často absentující Tomáš Bouz. Bojovnost a zarputilost v útočných řadách tedy alespoň mohl posílit náš středeční tréninkový parťák Jarda „Hrůzič“.

26. zápas - Tornados - Joker Team Jaroměř

Naše méně početná sestava a jen tři zápasy nám dávali možnost kvalitně si zahrát bez velkého posedávání na lavičce a nebylo nutné se na nic šetřit. Zápas jsme také začali kvalitní kombinační smrští a vybudovávali si od začátku brankové příležitosti. Ondra vyslal krásnou kolmici na Michala a ten otevřel skóre. Koubek nechtěl být se svým bodovým přísunem nijak pozadu a pálil jako kanonýr Jakoubek… tedy Jabůrek. Z jeho vyražené střely vytěžil svoji premiérovou branku náš předbrankový požírač syrového masa Jarda Hrůza a dorážkou z blízka vsítil na 2:0. Další branku vzápětí připravil opět Koubek, tentokrát Michalovi a zápas se zdál být rozhodnutý. Pak ještě pod sebe sklepl přihrávku Jarda Bleha a Ondra prostřelil soupeřova golmana počtvrté. Jenže zdánlivě ztracený zápas Jokery nesrazil na kolena a ti se sympaticky dravě vrhli do útočení všemi silami a na palubovce se začali dít divy. První půli proti nám hráli sice otevřenou partii, ale možná zbytečně s respektem, nyní začali tahat všechny útočné žolíky. Nejdříve Radim lovil míček ze své sítě po pěkné střele pod břevno, další zásah poslal za Radimova záda bratr Martin, který se snažil balonek soupeři ustřelit. To se mi sice povedlo, ale jiným směrem. Pak se jeden z útočníků obtočil kolem Jiřana, ten ho už nestíhal a musel by jedině faulovat, Radim odklouzal k pravé tyči a soupeř pohodlně zasunul k té druhé třetí Jaroměřský gól. Jokery polila živá voda a v závěru se odhodlali k power-play. Jak sami podotkli, snad jen pět centimetrů je dělilo od vyrovnání. Nám se podařilo bekhendem vyhodit z pásma, v levém rohu pak chybně soupeřův obránce rozehrál podél mantinelu, Koubek posunul na Michala a ten ukončil obrovské drama a naše hororové vystoupení v závěru.

Tornados Hradec Králové - Joker Team Jaroměř                5:3

Skrovný (O. Špalek), Hrůza (Jakoubek), Skrovný (Jakoubek), O. Špalek (Bleha), Skrovný (Jakoubek) - Dušek (Florian), Krista (Kudrnáč), Šír (Vaculík)

Sestava :

Radim Špalek - Jirka Zedka, Martin Špalek, Lukáš Vodák - Michal Skrovný, Ondra Špalek, Tomáš Jakoubek, Jarda Bleha, Jarda Hrůza.

Vyloučení : 0:0

27. zápas - Tornados - Spojené síly

V posledním vzájemném zápase byly Spojené síly lepším týmem a zaslouženě nás porazily 2:0. Jenže pak překvapivě po několika remízách a prohrách ztratily přímý kontakt na první místo a přišly po šestém kole i o druhou pozici v tabulce. My reálně vycházeli z herní kvality soupeře z minulého zápasu a byli bychom spokojeni i s remízou. První poločas byla k vidění zodpovědná obranná hra z obou stran a my o přestávce byli především spokojeni s udrženou nulou v naší brance a vyrovnanou hrou, která nám dodávala stále větší odvahu strhnout vítězství na svoji stranu. Ač má trenérskou licenci oficiálně jen Ondra, jako největší stratég a režisér se ukázal Koubek. Těsně před vhazováním do druhé půle prohodil s naší pěticí na buly pár slov -zkusit vyhrát buly a okamžitě zaútočit. A vyšlo to dokonale. Doktor poslal z obranného pásma dlouhý oblouček na bránu, Ondra před soupeřovým gólmanem dělal průvan, sklepl pod sebe, míček sebral sám Koubek a prostřelil. Pět minut jsme byli na koni, ale další pojišťovací branku se nepodařilo přidat. Pak se na půlce kolem Martina protáhl Dan Heger, soupeřův brankář vyhodil skvěle prudce až na půlku, Dan si v rychlosti zpracoval, v běhu prohodil kolem Jiřana balonek a z druhé strany jej oběhl i sám a v čase 16:38 srovnal skóre zápasu. Koubek na vhazování stihnul ještě ze střídačky vytáhnout Michala a „posadit“ Jardu a řekl nám, že opět zkusíme využít nejsilnější sestavu a po buly hned zaútočíme. Ondra vyhrál za sebe, Jiřan poslal dopředu na Koubka, který uvolnil Michala a ten se bombou ještě do konce 17. minuty prosadil a ihned strhl vedení opět na naši stranu. Naše rychlá branka možná soupeře až příliš brzy srazila a my jsme si již vedení nenechali vzít. V závěru ještě svůj skvělý výkon podtrhl Koubek, kdy po špatném vyhození obránce poslal míček do sítě Spojených sil po třetí.

Tornados Hradec Králové - Spojené síly                         3:1

Jakoubek (O. Špalek), Skrovný (Jakoubek), Jakoubek - D. Heger (Hradil)

Sestava :

28. zápas - Tornados - Joker Team Jaroměř

Ostatní výsledky, kdy Hradecký Fosy a Spojené síly nejen naší porážkou opět klopýtly, nám před druhým zápasem s Jokery nabídly nečekanou možnost prakticky získat mistrovský titul již pět zápasů před koncem soutěže. Naším vítězstvím by byly ze hry definitivně Fosy i Zbrojovka a na Spojené síly by nám už stačilo uhrát do konce sezony jediný bod. A právě takto rozdané karty nám možná přinesly výsledek, který se pak dal okomentovat jako hodný mistrů. Brzy po začátku vyhazoval z pravé půle obranného pásma téměř v pádu Jiřan, Michal se na půlce zmocnil balonku a po úniku a skvělém blafáku dal potřebný první gól. Namlsaný Koubek si za krátkou chvíli připsal čistý hattrick. Nejprve mu od mantinelu adresoval přihrávku Ondra a „Kudrnáč“ zahrál mezi nohami gólmana na „Stradivari“. Pak mu z pravého rohu poslal Jarda bekhendem na krátko balonek, Koubek obešel beka a podél nohy brankáře skóroval na 3:0. Po rozehrávce z půlky od Ondry opět následoval únik obou hráčů, Koubek bekhendem zkompletoval hattrick a Ondra si ještě před brankou klepal o palubovku se slovy „čekal jsem, že to dáš ještě zpátky“. Jenže naší 74ce to ještě nestačilo a stihl ještě přihrát Jardovi na branku na 5:0. O poločase zdárně rozjetého zápasu Radim žadonil, ať mu alespoň tentokrát pomůžeme k vychytané nule. Brzy po vhazování našel Ondra ve střelecké příležitosti Michala a ten se nemýlil. Pak přišlo 45 vteřin, které někdo nazval znásilněním středoškolačky, ale šlo prakticky o absolutní kolaps celé pětice Jokeru na hřišti. Za tento časový úsek stihl dát Ondra tři branky, na všechny mu přihrál Michal, oba si téměř vidlemi nasbírali další kanadské body a za stavu 9:0 se jim ani nechtělo nenasytně střídat. Ondra si na chvíli přeci jen odpočinul a přihrál Jardovi Blehovi na desátou branku. Koubek se snad celých pět minut nezapsal do statistik a po vyražené střele Jardy Hrůzy uklidil ve čtvrté minutě druhého poločasu na strašidelných 11:0. Až teprve potom předvedli Jokeři taky nějaký útočný výpad a nebýt obrovského náskoku, možná by opět byli psychicky schopni pár branek vstřelit, jak v prvním duelu. Jenže po takovéto smršti se nikomu s radostí nehraje. Pak ale Jokeři stejně dosáhli alespoň čestného úspěchu, a to k velké nelibosti Radima. Michal utržil v útočném pásmu úder do obličeje, nechal „svého“ obránce přejít do útoku a Míla Jeřábek vsítil po úniku přes celé hřiště alespoň jednu branku, současně i svoji premiérovou v letošní sezoně. Radim byl po předvedené téměř exhibiční hře s jednou obdrženou brankou velmi nespokojen, ale my si užívali největšího vítězství v Předměřicích a slavili prakticky titul. Ke stoprocentní jistotě nám nakonec ještě dopomohla další remíza Spojených sil a my se stali pět zápasů před koncem ligy Mistry pro sezonu 2009-10. Za zmínku ještě stojí, že v šatně byl nejvíce skleslý nakonec s dnešními deseti kanadskými body Ondra, na kterého se jedenácti body téměř dotáhl Koubek. Jenže po odpoledních zápasech přidal i deset bodů Karel Brejcha z Myšáků a vrátil se na druhé místo v kanadském bodování. Po této informaci byl Ondra ještě zoufalejší a prohlásil „nejdřív to vypadalo na pěknou sobotu, ale tohle je tragedie“. :-)

Tornados Hradec Králové - Joker Team Jaroměř              11:1

Skrovný (Zedka), Jakoubek (O. Špalek), Jakoubek (Bleha), Jakoubek (O. Špalek), Bleha (Jakoubek), Skrovný (O. Špalek), O. Špalek (Skrovný), O. Špalek (Skrovný), O. Špalek (Skrovný), Bleha (O. Špalek), Jakoubek (Hrůza) - Jeřábek