3. kolo FLA 2009-2010

24.11.2009 11:46

3. KOLO - Florbalová liga amatérů - 21. 11. 2009

Přímý souboj o první příčky, díl I. ...

Po dvou odehraných hracích dnech a osmi zápasech ligová tabulka již mnohé ukázala. Očekávaní favorité jakými byli Myšáci, Spojené síly a Zbrojovka zatím svádějí urputné boje v jejím středu. My se naštěstí propracovali na první místo, kde nás v první trojce doplnili zatím výborně hrající a výsledkově úspěšní nováčci – Hradecký Fosy a Černilov. Toto kolo pro nás znamenalo hned oba ostré souboje o čelo tabulky... Souboje, ve kterých se dá výhrou mnoho získat, prohrou mnoho ztratit. Nejen bodově, ale i psychicky.

9. zápas - Tornados - Černilov

Černilov se poměrně brzy ukázal jako kompaktně hrající tým, s rychlou a sehranou hrou, bojovností a vyrovnaným kádrem. Však v minulém kole jsme nakonec byli rádi za remízový bod, který pro nás byl sice po vývoji zápasu cenným, ale výsledek 3:3 pro nás znamenal první ztrátu. Snažili jsme se na druhý vzájemný zápas řádně připravit. Více zahustit střední pásmo, zmenšit rozestup mezi obranou a útočníky, zlepšit podporu útoku v obraně a defenzivní část zjednodušit a zrychlit. Kilový průměr obrany a přehled vylepšil opět Jirka Krátoška, na marodce se válel v horečkách a s antibiotiky „Doktor“ a Tomáš. Oproti minulému zápasu se našim obráncům výborně dařilo zachytávat všechny přihrávky na soupeřovi útočníky a spoustu nahozených míčů posílali bez větších starostí hned z první z naší půle, v nejhorším za mantinel. To vždy stačilo k návratu útočníků a ke zkonsolidování obrany. Tým šlapal v defenzivě jak výborně namazaný stroj. V polovině první půle propálil soupeřova gólmana po Ondrově nabídce Michal a dýchalo se nám lépe. V tu chvíli nás povzbudila ještě přesilová hra, kdy soupeřův kapitán instinktivně míček hlavičkoval. Nešlo o žádné záludné zabránění akce, již v náskoku do hlavičky na něm bylo vidět, že v zápalu boje nejprve zapracoval fotbalový instinkt, ale hlavou již nestihl uhnout. Početní výhodu jsme však nezužitkovali, ale stále ukousávali precizní zodpovědnou hrou čas do konce utkání. V poločase jsme si připomenuli naši taktiku, aktivně bránit náskok a bezhlavě nebláznit za dalšími góly. To přineslo i ovoce v podobě druhé branky, kdy Koubek vybojoval mezi kruhy balonek a sám pěknou střelou zakončil. Vzhledem k soupeři a předvedené hře jsme výsledek brali jako parádní.

Tornados Hradec Králové - Černilov                2:0

Skrovný (O. Špalek), Jakoubek.

Sestava :

Radim Špalek - Jirka Zedka, Martin Špalek, Jirka Krátoška - Michal Skrovný, Ondra Špalek, Tomáš Jakoubek, Jarda Bleha, Ondra Dušek.

10. zápas - Tornados - Balíci z PPL

Do druhého zápasu nás po předchozích výsledcích z minulého roku vedla především povinnost vyhrát, okořeněná Doktorovou motivací v podobě lahve Šampaňského. Pro něj, ač na marodce, ale bedlivě sledujícího výsledky on-line, bylo nejdůležitější, v dnešní den porazit hlavně jeho bývalý klub PPL. Balíci se již kvalitně otrkali a do letošní sezony nasadili i staré známé hokejbalové borce a přicházejí už i výsledky. Nám však povinnost nevelela jinak, než vyhrát. I když jsme poprvé po roce 2001 měli proti sobě známé tváře, jako byl „Špíča“, „mladej a starej Kántor“, bratři Chlumští a očekávali jsme i „Vršu“, přesto jsme ale jako florbalový favorité nechtěli nijak zaváhat. První gólovou akci vypracoval Jirka Krátoška, kdy zamířil přes pásmo do levého rohu soupeřovy půle, na středu přesně našel Koubka a ten stejně přesným golfákem do pravého horního rohu vsítil na 1:0. Za chvíli našel v náběhu před brankou chytře Ondra svého druhého jmenovce „Chucka“ a ten zabijácky mezi nohama brankáře skóroval. Chuckova radost byla veliká a hned skákal Ondrovi kolem krku. Ve druhé půli Jiřan sbíhal po levém křídle, přiklepl na střed Jardovi, ten mu pohotově míček vrátil do běhu a Jiřan střelou do pravého rohu překonal gólmana potřetí. I on měl velkou radost a běžel si plácnout s Radimem a střídačkou. Ke konci ještě Ondra přihrál očekávanému brankovému sypači Michalovi a tři vteřiny do konce si role oba vyměnili a Ondra zpoza brány propasoval míček na 5:0. Tři důležité body, pět branek od různých hráčů a flaška šampusu od Doktora... (kdy ji vlastně Doktore dovalíš? :-))

Tornados Hradec Králové - Balíci z PPL            5:0

Jakoubek (Krátoška), Dušek (O. Špalek), Zedka (Bleha), Skrovný (O. Špalek), O. Špalek (Skrovný).

Sestava :

11. zápas - Tornados - Hradecký Fosy

Po našem dvouhodinovém posedávání a čekání přišel pro řadu zúčastněných i nepřítomných očekávaný zápas prvních dvou týmů. Na jednu stranu jsme se mohli cítit více odpočinutí, měli jsme v nohách o zápas méně, ale na druhou stranu jsme spíš zvyklí více hrát a ze sezení nás začaly bolet nohy. Proti Hradeckým Fosám, agilnímu, nadšenému a zdravě sebevědomému týmu, který se hned od začátku i přes „nováčkovství“ stal favoritem celé soutěže, nás vedla obrovská motivace. Výhra by nám pojistila ještě více první příčku a zajistila větší klid do příštích zápasů. Jiřan nadšení trochu uklidňoval a připomínal, že i remíza nemusí být špatná, hlavně nesmíme ve vzájemném duelu ztratit. První jsme se nakonec vedení ujali my, kdy Michal se skórujícím Ondrou dali na 1:0. Jenže do poločasu stále nepřicházela druhá pojišťující branka a tak jak se dařilo s Černilovem všechny přechody soupeře do útoku pokrývat a odražené balony hned i za cenu pouhého vyhození dostávat od naší branky, se nyní tolik nedařilo. Soupeř si sice vypracoval podstatně méně šancí než Černilov, ale štěstněna tentokrát nebyla příliš na naší straně. Nakonec se od poloviny rozeběhl jeden ze soupeřů, nepokrytý a neatakovaný našimi útočníky, po pravé straně se dostal před branku a umístěnou střelou k pravé tyči, po zemi vedle Radimovy nohy, pro nás velmi levně skóre zápasu srovnal. O poločasové přestávce jsme si už připomínali, že stav 1:1 je lepší pro nás než pro Fosy, hlavně se nezbláznit a nedělat chyby a hrát zodpovědně. Jenže hned po půli přišlo další mírné zavázání a soupeř se štěstím pro nás orazítkoval jen tyč. Ale jako varování nám to nestačilo. Nebo snad možná i stačilo, nevytvořili jsme žádnou výraznou chybu, ale spíše se přestalo dařit, tak jak vše klapalo na 100% s Černilovem. Po rozehrání v našem pásmu již tolik štěstí s rychlým odpálením míčku nebylo, soupeř si párkrát balon přehodil mezi hráči a Marcel Dobrev nechytatelnou a snad životní bombou uklidil míček do pravého víka Radimovi klece, který s touto brankou nemohl udělat vůbec nic. Nezbylo nám, než se začít cpát do útočení a před soupeřovu branku. Beci Martin a Jiřan se začali střídat v napadání před soupeřovou svatyní. Tlak stále sílil, ale Fosy bránili bezchybně. V jedné minutě se Jiřan dostal k střele těsně před golmanem, ale minul pravé víko a v zápětí z bekhendu nastřelil golmana do masky. Stále se ani neujala žádná pořádná střela od skvělých shooterů jakými jsou Koubek, Michal a Ondra, soupeř všechny střely dokázal zblokovat. Naši noví Rowdies na tribuně povzbuzovali jak o život, Radim na chvíli i opustil branku ve snaze zvýšit tlak v power-play, ale Fosy se zuby, nehty, drápy, hokejkami ubránili. Takovéto zápasy se těžko hodnotí. Makali jsme, co nám síly stačily, vyložené chyby si vytknout nemůžeme, zápasy rozhodují vstřelené branky a dnes měl soupeř větší štěstí a dal o jednu víc. Fosy nebyli výrazně lepší než my, netřeba se hroutit, potřeba se pouze poučit a jít štěstí další kvalitní a zodpovědnou hrou naproti. Snad poprvé jsme si i přes prohraný zápas vyslechli „děkovačku“ od našeho kotle a vyvolávání našich jmen. I my za svůj tým Vám na tribuně – „Hoši děkujem“... Budeme Vás potřebovat i nadále.

Tornados Hradec Králové - Hradecký Fosy        1:2

O. Špalek (Skrovný) - Hlávka (Rauer), Dobrev (Hlávka).

Sestava :

12. zápas - Tornados - Laviny - Hala Třebeš, středa 25. 11. 2009

Jediný prohraný zápas, ač s novým vedoucím týmem ligy, který díky tomu odskočil, k tomu jeden zápas k dobru a tabulka před naší středeční dohrávkou vypadala z našeho pohledu velmi nepěkně – čtyřbodová ztráta na druhém místě. Laviny se v posledním kole značně zvedli, kluci sami cítí na sobě zlepšení, sebevědomí se u tajících Lavin zvedá a Max v brance, který svými zákroky táhne tým k dalším bodům, patří k nejlepším golmanům ligy. Jenže pokud jsem chtěli stále myslet na nejvyšší příčky a držet se stále Fos, museli jsme zvládnout i toto utkání. Jirka Krátoška si zaslouží nejvyšší uznání a titul srdcaře týmu, kdy na dvacetiminutový zápas neváhal a dorazil až z Prahy. Na palubovce se pár minut odehrávala nezajímavá oťukávaná bez šancí na obou stranách. Laviny proti nám nastoupili možná s větším respektem, než bylo potřeba, oproti tomu, jak se jim dařilo v sobotu. Z nenápadné herní situace Jarda přiťukl na Koubka, ten seběhl více do středu a vsítil uklidňující branku. Nervozita opadla a snad všichni jsme již po tomto zásahu věřili, že zápas zdárně dotáhneme. Herní pohoda přinesla i další akci. Jiřan zpoza branky vytáhl hru po levé straně na půlku, na kruhu našel Koubka a ten po pár krocích opět skvěle vystřelil. Jiřan měl z nastudovaných statistik jasný plán. Rozeběhl se ke Koubkovi, jeho nechápajícího chytil do náruče a dvakrát s ním pohoupal jako s miminem – 400. gól Tornados a další jubileum, opět pro Koubka. Radim měl v zápase dva ostré zákroky, ve kterých podržel, a do více nebezpečných šancí jsme Laviny nepustili. Ještě se nám naskytla příležitost vyzkoušet si přesilovou hru, ale tu soupeř odbránil bezchybně. V závěru utkání se prosadil i náš elitní kanonýr Michal, když dorazil Jiřanovu střelu, kterou Max vyrazil před sebe. Vítězství 3:0 nám hlavně zajistilo tři potřebné body a již pouze jednobodové manko na vedoucí Fosy. Je stále o co hrát, ještě téměř dvě třetiny zápasů před námi a ligový ročník nevyzpytatelný…

Tornados Hradec Králové - Laviny                     3:0

Jakoubek (Bleha), Jakoubek (Zedka), Skrovný (Zedka).

12. Sokol 13 3 0 10 24:63 9

BLESKOVKA PLESKU "aneb hlavní hygienik varuje - vysoce nakažlivé"

Díky naší síti informátorů (tajná policie nevymřela, ale stále žije) má PLESK opět nejzaručenější a nejčerstvější informace týkající se 3. kola FLA HK. A vězte, že sobota nebude žádnou procházkou růžovým sadem.

Na zítřejší podívanou v Předměřicích se totiž nechystají jenom mírumilovní a sport milující občané Hradce a blízkého okolí, ale i jistá banda ultras před jejíž silou se mají na pozoru nejenom pověstní "rowdies" z Ostravy, ale i jejich bratří v boji sídlící za Odrou. Ano tušíte správě. I polští fanoušci si dávají pozor na tuto bandu, která je snad původem z Vrchlabí či z Hradce (to nikdo neví, neboť proniknout do jejich organizace se zatím žádnému investigativci nepodařilo).

Že je neznáte? Buďte rádi, neboť i strýček Skrblík má větší strach z této bandy než z pověstných Rafanů, a to považte, že Rafany jen tak někdo nezastaví.

Proto, prosím, pohybujete se zítra v okolí Předměřické haly pouze ve větších skupinách, auto zde nikde rozhodně neparkujte a pro víru boží, do haly vůbec nevstupujte!!!!!!.......